به گزارش سبزیجات و صیفی جات ایران رفتیم نگاهی بندازیم به یک کار فوق العاده برای شادی کودکان:

از اوجایی که ما led ها رو با پک باتری که 3تا باطری سایز 3A میگیره  روشن میکنیم نیاز داریم که به شکل سریالی با led مقاومت هایی لحیم کنیم تا  با مقدار زیاد ولتاز نسوزن برای محاسبه مقدار مقاومتی که نیاز داریم مقدار مورد نیاز ولتاژ led از مقدار ولتاژ پک باطری کم میکنیم حالا ولتاژ باقی مونده تثسیم بر مقدار آمپری که led نیاز داره میکینیم و بعد مقدار اعشاری بدست اومده در هزار ضرب میکنیم و مقدار مقاومت بر حسب اهم بهمون میده. با این محاسبه ساده میتونیم این پروژه برای مقادیر مختلف ولتاژ بهینه کنیم مثلا 5 ولت از پورت usb یا شارژر اگر مقادیر مورد نیاز led هاتونو نتمیدونید میتونید از این نمودار برای بدست آوردن مقادیر تقریبی استفاده کنید.خوب حالا ما مقادیر مورد نیاز مقاومت برای لحیم کردن به led هامون داریم. ولی اول ما انتهای مقاومت خم می کنیم و یک خم 90 درجه درست میکنیم و دوباره خمش میکنیم اینجوری. 

بچه ها میتوانند خودشان در ساخت قارچ خونگی سهیم باشند:

حالا میتونیم هر led لحیم کنیم قسمت آنتن مانندی که باقی مانده بعدا به عنوان ساپورت کلاهک قارچ ها عمل خواهد کرد. حالا نیاز به طولی از سیم نازک داریم که کمتر از 20 سانت نباید باشه و یک طرفشو به led لحیم میکنیم حالا میتونیم پایه مقاومت به سمت داخل ومرکز led خم کنیم و سیم اضافه دورش بچرخونیم تا یکم تمیز کاری کرده باشیم مقاومت ها به عنوان ساقه نهایی ما عمل خواهد کرد. اونا باید به اندازه کافی بلند باشند تا طول قارچ ها رو محدود نکنن خوب برای اینکه اونها رو مقداری بلندتر کنیم میتونیم از مقداری سیم مفتولی استفاده کنیم. من از مقاومت های قبلیم استفاده کردم ولی میتونید به طور جدا هم به اسم سیم استیل تهیه کیند.مرحله بعدی اینه که انتهای دیگر سیمهای اضافه به سیم دیگه ای لحیم کنیم و حالا قسمت الکترونیکی ساقه ها کامل شده حالا بعد از انجام یکم کار حرفه ای می تونیم کارروی بدنه قارچ ها شروع کنیم.قسمتی که میتونه باحالتر باشه.برای این قسمت نیاز به تعدادی رنگ و سیلیکن شفاف (چسب آکواریوم) داریم این سیلیکن معمولا برای آب بندی گوشه های حموم یا آشپزخانه استفاده میشود و  به شدت ارزونه (بود :D) وقتی شروع به خشک شدن میکنه سعی کنید از روی انگشتاتون پاکش کنید تا کثیف کاری نشه. از یک اسکاچ برای پاک کردنش استفاده کیند البته صابون هم کمک میکنه.برای رنگ دادن به سیلیکن میتونیم اونو با مقداری رنگ مخلوط کنیم یه تیکه پلاستیک قدیمی که بعد از کار میندازیمش بیرون میتونه سطح خوبی برای این کار باشه. از اونجایی که من دوستدارم این قارچ های رنگ های طبیعی داشته باشند پس رنگ قهوه ای مایل به قرمز انتخاب کردم ولی یقینا شما میتونید از هر رنگی که مایل هستید بر اساس استایلی که انتخاب کردید استفاده کنید وقتی قسمت اول مخلوط شد میتونیم روی سلفن انتقالش بدیم و ساقه led روش قرار بدیم و بعد سلفن برمیگردونیم و تا جایی که امکان داشته باشه ساقه به گوشه ها منتقل میکنیم حالا میتونیم سیلی دور ساقه قالبگیری کنیم باید  رسیدن به یه پایان خوب راحت باشه.

همین کدوی ترسناک خودمان

چرا هویچ برای چشم خوب است؟

قارچ های خانگی برای کودکان مناسب است؟

کنیم ,led ,حالا ,ها ,میتونیم ,میکنیم ,مورد نیاز ,لحیم کنیم ,حالا میتونیم ,میکنیم حالا ,کنیم و

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت های dabidi پوشاک سبلان ایشان مشتاق ترند از ما به دیدار، ما خود حجاب خودیم اندیشکده امام صادق علیه السلام qshop140022 اجاره خانه در ترکیه rajoox کار آفرین رنگ حیات بسم الله الرحمن الرحیم والعادیات ضبحا...